Kiedy Twój dron unosi się nad krytycznym miejscem inspekcji, ściga się z terminem dostawy lub mapuje kilometry terenu podczas jednego lotu, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest bateria, która ogranicza czas lotu lub zmaga się z wysokimi obciążeniami prądowymi. OID13119358-120000mAh-3.7V-3C-0112 firmy Shenzhen Jianheng Technology Co Ltd został zaprojektowany właśnie z myślą o takich chwilach. Dzięki typowej pojemności 123,0 Ah, minimalnej pojemności 120,0 Ah i średniej gęstości energii 421 Wh/kg, to ogniwo polimerowo-litowo-jonowe o ultrawysokiej pojemności zapewnia trwałość, moc i niezawodność, których wymagają profesjonalne platformy UAV i drony.
W tej komórce nie chodzi tylko o surowe liczby. Chodzi o rozwiązywanie rzeczywistych problemów operacyjnych: krótkich czasów lotu, spadków napięcia przy dużym otwarciu przepustnicy, wolnych cyklach ładowania i obaw związanych z bezpieczeństwem podczas agresywnych misji. Jianheng połączył obudowę z folii aluminiowej, niski opór wewnętrzny i szeroki zakres temperatur roboczych, aby stworzyć ogniwo, które działa wtedy, gdy ma to największe znaczenie.
| Parametr | Wartość | Notatka |
|---|---|---|
| Pojemność (typowa) | 123,0 Ah | 0,2°C przy 4,3 V do 2,5 V przy 25 plus minus 2 stopnie C |
| Pojemność (minimalna) | 120,0 Ah | 0,2°C przy 4,3 V do 2,5 V przy 25 plus minus 2 stopnie C |
| ACIR przy 1 kHz | Mniejsze lub równe 1,0 milioma | 40% SOC w temperaturze 25 plus minus 2 stopnie C |
| Średnia waga | 1080,0 g plus minus 3,5% | |
| Średnia gęstość energii | 421 Wh/kg | |
| Napięcie odcięcia ładowania | 4,3 V | |
| Napięcie odcięcia rozładowania | 2,5 V | |
| Napięcie nominalne | 3,7 V | 0,1°C przy 4,3 V do 2,5 V przy 25 plus minus 2 stopnie C |
| Temperatura pracy — ładowanie (0 do 5 stopni C) | 0,1°C (maks.) do 4,3 V | |
| Temperatura pracy – ładowanie (6 do 15 stopni C) | 0,2°C (maks.) do 4,3 V | |
| Temperatura pracy – ładowanie (16 do 24 stopni C) | 0,3°C (maks.) do 4,3 V | |
| Temperatura pracy – ładowanie (25 do 35 stopni C) | 0,5°C (maks.) do 4,3 V | |
| Temperatura pracy – ładowanie (36 do 45 stopni C) | 0,2°C (maks.) do 4,3 V | |
| Standardowa metoda ładowania | 0,2°C CC do 4,3 V, 4,3 V CV do 0,02°C | |
| Standardowa metoda rozładowania | 0,2°C | |
| Maksymalny prąd ładowania | 0,5C (ciągła) | |
| Maksymalny prąd rozładowania | 2,0°C (ciągła) | SOC większy lub równy 15%; Napięcie większe lub równe 2,9 V |
| Maksymalny prąd rozładowania impulsu | 3,0°C/30 s | SOC większy lub równy 50% |
| Temperatura przechowywania (40% SOC, 12 miesięcy) | -20 do 25 stopni C przy 80% RH max | |
| Temperatura przechowywania (40% SOC, 3 miesiące) | -20 do 35 stopni C przy 80% RH max | |
| Temperatura przechowywania (40% SOC, 1 miesiąc) | -43 do 45 stopni C przy 80% RH max |
Wymiary komórek mierzone są bez skali. Grubość komórek wynosi maksymalnie 11,8 mm przy 40% SOC i maksymalnie 13,5 mm przy 100% SOC w przypadku świeżych komórek. Szerokość wynosi maksymalnie 119,0 mm, a długość maksymalnie 358,0 mm.
| Przedmiot | Wartość | Tolerancja | Notatka |
|---|---|---|---|
| Grubość (T) | Maks. 11,8 mm | 40% SOC, świeża komórka | |
| Grubość (T) | Maks. 13,5 mm | 100% SOC, świeża komórka | |
| Szerokość (szer.) | 119,0 maks. mm | ||
| Długość (L) | 358,0 maks. mm | ||
| Długość szczeliwa (A) | 0,5 do 3,0 mm | ||
| Szerokość zakładki (B) | 80,0 plus minus 0,2 mm | plus minus 0,2 mm | |
| Grubość zakładki (aluminium) | 0,40 plus minus 0,02 mm | plus minus 0,02 mm | |
| Grubość zakładki (miedź niklowana) | 0,30 plus minus 0,02 mm | plus minus 0,02 mm | |
| Szerokość górnego uszczelnienia (C) | 14,0 plus minus 1,0 mm | plus minus 1,0 mm | |
| Odległość zaczepu Krawędź akumulatora (L1) | 19,3 plus minus 2,0 mm | plus minus 2,0 mm | |
| Długość zakładki (L2) | 22,0 plus minus 2,0 mm | plus minus 2,0 mm |
| Przedmiot | Stan | Wynik |
|---|---|---|
| Wygląd | Kontrola wzrokowa | Żadnych wad i żadnych wycieków |
| Wymiar | Pomiar suwmiarką | Zgodnie z punktem 4 |
| Waga | Pomiar równowagi | Zgodnie z punktem 3.3 |
| Napięcie przesyłki | Pomiar woltomierza | 3,30 do 3,60 V (40% SOC) |
| Początkowa impedancja wewnętrzna | Impedancja prądu przemiennego przy 1 kHz, 40% SOC | Mniejsze lub równe 1,0 milioma |
| Pojemność rozładowania | Standardowe ładowanie, po którym następuje standardowe rozładowanie w temperaturze 25 plus minus 2 stopnie C | Minimalnie 120,0 Ah |
| Życie cykliczne | Ładowanie 0,2 C CC do 4,3 V, 4,3 V CV do 0,05 C odcięcia; Rozładowanie 0,5C CC do 2,5V; 25 plus minus 2 stopnie C; z podziałem; odpoczywaj 30 minut pomiędzy cyklami | Większa lub równa 80% pojemności początkowej przy 300 cyklach |
| Test wycieku | Całkowicie naładowany, przechowywany w temperaturze 60 plus minus 2 stopnie C i 85 plus minus 5% wilgotności względnej przez 7 dni | Brak wycieków |
| Charakterystyka rozładowania w wysokiej/niskiej temperaturze | Ładowanie: 0,2°C CC do 4,3 V, 4,3 V CV do 0,02°C odcięcia przy 25 plus minus 2 stopnie C; Rozładowanie: 0,2°C CC do 2,0 V w temperaturze -20 plus minus 2 stopnie C, 0,2°C CC do 2,0 V w temperaturze -40 plus minus 2 stopnie C, 0,2°C CC do 2,5 V w temperaturze 55 plus minus 2 stopnie C | Większa niż 80% pojemności początkowej w temperaturze -20 plus minus 2 stopnie C; Większa niż 60% pojemności początkowej w temperaturze -40 plus minus 2 stopnie C; Większa niż 95% pojemności początkowej w temperaturze 55 plus minus 2 stopnie C |
| Zewnętrzny test zwarciowy | Całkowicie naładowany, zwarty z rezystorem 20 miliomów przez 10 minut, obserwowany przez 1 godzinę w temperaturze pokojowej | Żadnej eksplozji i pożaru |
| Test nadmiernego rozładowania | Całkowicie rozładowany, rozładowywanie 1C CC przez 90 minut po standardowym ładowaniu, obserwowane przez 1 godzinę | Bez eksplozji, bez pożaru i bez wycieków |
| Próba zmiażdżenia | W pełni naładowany, zgnieciony półcylindrem 75 mm z prędkością mniejszą lub równą 2 mm/s, aż napięcie osiągnie 0 V lub odkształcenie osiągnie 15% lub ciśnienie osiągnie 100 kN, obserwowane przez 1 godzinę | Żadnej eksplozji i pożaru |
| Test przeładowania | Całkowicie naładowany, ładowanie 1C CC do 1,1-krotności maksymalnego napięcia ładowania lub 115% SOC, obserwowane przez 1 godzinę | Żadnej eksplozji i pożaru |
| Test upadku | Całkowicie naładowany, upuszczony z wysokości 1,0 m na betonową podłogę ze złączami skierowanymi w dół, obserwowany przez 1 godzinę | Bez eksplozji, bez pożaru i bez wycieków |
| Test zanurzenia w słonej wodzie | W pełni naładowany, zanurzony w 3,5% roztworze NaCl na 2 godziny | Żadnej eksplozji i pożaru |
| Próba niskiego ciśnienia | Całkowicie naładowany, przechowywany pod ciśnieniem 11,6 kPa i w temperaturze pokojowej przez 6 godzin, obserwowany przez 1 godzinę | Bez eksplozji, bez pożaru i bez wycieków |
| Test cykliczny temperatury | Całkowicie naładowany, cykl 5 razy w zakresie od -40 stopni C do 85 stopni C, obserwowany przez 1 godzinę | Bez eksplozji, bez pożaru i bez wycieków |
| Wydajność pamięci masowej | Przechowywane przez 30 dni w temperaturze 25 plus minus 2 stopnie C i 65 plus minus 20% RH | Pojemność resztkowa większa lub równa 90% pojemności początkowej |
Wyobraźcie sobie drona badawczego, który w jednym locie musi pokryć 500 hektarów. W przypadku konwencjonalnego akumulatora 20 Ah misja może wymagać wielokrotnej wymiany akumulatora i wielu godzin przestojów. Ogniwo OID 13119358 o typowej pojemności 123,0 Ah może znacznie wydłużyć żywotność lotu. W przypadku platformy zużywającej 100 A podczas rejsu matematyka jest prosta: 123 Ah podzielone przez 100 A daje ponad 1,2 godziny ciągłego lotu w porównaniu do zaledwie 12 minut z pakietem 20 Ah. Na tym polega różnica między szybkim przeskokiem a operacją mapowania na pełną skalę.
Jednak sama pojemność nie wystarczy. Kiedy dron wspina się agresywnie lub walczy z przeciwnym wiatrem, pobór prądu wzrasta. OID 13119358 obsługuje maksymalny ciągły prąd rozładowania 2,0C (około 240A) i impulsowy prąd rozładowania 3,0C (około 360A) przez 30 sekund. Oznacza to, że spadek napięcia jest zminimalizowany, a dron utrzymuje stabilną moc nawet podczas wymagających manewrów. Niski współczynnik ACIR mniejszy lub równy 1,0 milioma przy 1 kHz zapewnia efektywne dostarczanie energii, a nie jej marnowanie w postaci ciepła.
Szybkie ładowanie to kolejny krytyczny czynnik. Przy maksymalnym ciągłym prądzie ładowania wynoszącym 0,5 C, ogniwo można ładować prądem około 60 A. W przypadku pakietu 120 Ah oznacza to pełne naładowanie w ciągu około dwóch godzin, co skraca czas pomiędzy misjami. Szeroki zakres temperatur ładowania, od 0 stopni C do 45 stopni C z obniżeniem parametrów znamionowych, umożliwia pracę w różnych klimatach, od zimnych porannych lotów po gorące warunki pustynne.
Bezpieczeństwo jest najważniejsze w lotnictwie. OID 13119358 przeszedł rygorystyczny zestaw testów: zewnętrzne zwarcie, nadmierne rozładowanie, zgniecenie, przeładowanie, upuszczenie, zanurzenie w słonej wodzie, niskie ciśnienie i cykliczne zmiany temperatury. W każdym przypadku w ogniwie nie doszło do eksplozji ani pożaru. Ten poziom bezpieczeństwa daje integratorom i operatorom pewność, że akumulator nie stanie się najsłabszym ogniwem w krytycznej misji.
Weź pod uwagę operatora drona dostawczego, który musi transportować zaopatrzenie medyczne do odległych obszarów. Każdy lot trwa 45 minut. Dzięki ogniwu 123Ah dron może unieść większy ładunek lub przelecieć dłuższą trasę bez ładowania. Cykl życia wynoszący co najmniej 80% pojemności początkowej po 300 cyklach oznacza, że akumulator może wytrzymać setki misji, zanim nastąpi znaczna degradacja. Jedna misja dziennie oznacza prawie rok niezawodnej pracy. Wydajność przechowywania, przy pojemności resztkowej większej lub równej 90% po 30 dniach w temperaturze 25 stopni C, gwarantuje, że akumulator będzie gotowy w razie potrzeby, nawet po okresach bezczynności.
W przypadku wyścigów dronów o wysokich osiągach lub stylu freestyle, możliwość rozładowania impulsowego o temperaturze 3,0°C przez 30 sekund zapewnia impuls mocy potrzebny do szybkiego przyspieszania i wznoszenia się w pionie. Lekka konstrukcja o średniej wadze 1080 g i gęstości energii 421 Wh/kg pomaga utrzymać niską masę drona, poprawiając zwinność i czas lotu.
Aby zapewnić bezpieczne i optymalne działanie, zawsze postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:
Akumulator należy przechowywać w suchym, zacienionym i chłodnym miejscu. Zakres temperatur przechowywania wynosi od -20 do 25 stopni C przy maksymalnej wilgotności względnej 80% przez 12 miesięcy, od -20 do 35 stopni C przy maksymalnej wilgotności względnej 80% przez 3 miesiące i -43 do 45 stopni C przy maksymalnej wilgotności względnej 80% przez 1 miesiąc, wszystko przy 40% SOC. W przypadku długotrwałego przechowywania (ponad miesiąc) SOC należy dostosować do około 50%. Po trzech miesiącach przechowywania przy 50% SOC, akumulator należy raz naładować i rozładować, aby ustawić SOC na około 50%. Jeśli przechowywanie 50% SOC przekracza 9 miesięcy bez konserwacji związanej z ładowaniem i rozładowaniem, Jianheng nie będzie odpowiedzialny za ochronę jakości z powodu utraty pojemności lub innych wad. Przed wysyłką akumulator jest ładowany do 40% minimalnej pojemności, napięciem kontrolowanym w zakresie od 3,25 V do 3,65 V. Próbę pomiarową należy przeprowadzić w ciągu miesiąca od wysyłki z fabryki. Podczas transportu akumulator należy chronić przed zwarciem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Zabrania się mieszania różnych ogniw P/N w tym samym systemie akumulatorów lub pojeździe.
Jianheng zapewnia gwarancję jakości ogniwa akumulatorowego. Klient ma obowiązek przeprowadzić inspekcję magazynu w ciągu 15 dni od otrzymania ogniw, obejmującą między innymi napięcie, samorozładowanie, rezystancję wewnętrzną i wygląd. Należy wybrać potencjalne wadliwe komórki i potwierdzić je za pomocą Jianheng. Wadliwe ogniwa wygenerowane przez klienta podczas procesu montażu ogniw po wysyłce nie wchodzą w zakres zapewnienia jakości Jianheng. Klient zainstaluje rozsądną liczbę czujników termicznych w celu monitorowania i rejestrowania temperatury ogniwa przez cały okres użytkowania. Klient zapewni, że każdy produkt będzie używany pod ścisłym monitorowaniem, kontrolą i ochroną przez System Zarządzania Baterią (BMS). Klient przekaże Jianheng szczegółowe informacje dotyczące BMS w celu przeglądu projektu i prowadzenia dokumentacji. Klient będzie prowadził kompletną dokumentację danych monitorowania BMS przez cały okres użytkowania każdego produktu. Żadna gwarancja ani roszczenie z tytułu odpowiedzialności nie będzie rozpatrywane bez pełnego zestawu zapisów monitorowania BMS. Odpowiedzialność za produkt podlega warunkom umowy. Jianheng zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji produktu i charakterystyki konserwacji bez wcześniejszego powiadomienia.
To ogniwo akumulatorowe do drona UAV o bardzo dużej pojemności jest dostępne przy minimalnej ilości zamówienia wynoszącej 1 sztukę. W sprawie cen i niestandardowych rozwiązań prosimy o bezpośredni kontakt z Jianheng. Certyfikacja obejmuje UN38.3 i MSDS. Możliwość dostaw wynosi 100 000 sztuk miesięcznie. Szczegóły dotyczące opakowania i portu są dostępne na życzenie.